Поради вчителя-реабілітолога під час війни

Рекомендації 
вчителя-реабілітолога

              Як провести тест на плоскостопість в домашніх умовах самостійно?

Все дуже просто. Вам потрібно взяти аркуш паперу та трохи олії. Змастіть стопи олією та станьте на аркуш паперу. Постійте хвилину, потім витріть стопи паперовим рушником та уважно роздивіться відбиток. Візьміть олівець та лінійку і проведіть дві лінії, одну від великого пальця до п'яти, другу посередині перпендикулярно до першої. Якщо сама вузька частина вашої стопи займає до 1/2 перпендикулярної лінії у вас немає плоскостопості! У іншому випадку потрібно щоденно робити корекційні вправи та масаж. 

Нижче додаються картинки з вправами, які ви можете виконувати самостійно вдома.


Раз, два, три, чотири, п'ять 
на зарядку стали вряд,
мама, тато, брат і я - ось така 
ми спортивна сім'я!

Рекомендації вчителя-реабілітолога ІРЦ ЮМР Гришиної І.О. для покращення слуху та поліпшення фізичного стану.

 Методика масажу та самомасажу вух дітей і дослих.

Вушна раковина - це індикатор здоров'я. На ній знаходиться близько 170 біологічно активних крапок, через які вухо пов'язане з органами та частинами тіла.

Масаж вух можна робити самостійно, якщо дитина розуміє як його робити, та робить правильно. Такий масаж розслаблює, приводить до поліпшення емоційного та фізичного стану дитини та покращує слух.

Основні принципи:

1. Масаж необхідно робити тільки теплими руками.

2. На вушні крапки впливають подушечками пальців, мочки вух масажують всіма пальцями, а верхню частину вух - великими пальцями.

3. Самомасаж вух найкраще робити перед дзеркалом, при цьому потрібно зайняти зручну позу, розслабитися і не розмовляти.

4. Масаж за годинниковою стрілкою пробуджує мозкову діяльність, тому його краще робити вранці. Рухи, що масажують у протилежний бік, заспокоюють. Такий масаж рекомендується робити перед сном.

Методика виконання крапкового самомасажу вух.

1. М'якими рухами розім'яти вушну раковину всіма пальцями рук. Починаючи з мочок, поступово підніматися вище.

2. Вибравши потрібну крапку, починайте масажувати і одночасно несильно надавлювати. Достатньо 100 обертів і 6-7 п'ятисекундних натискань на кожну крапку.

3. У методику масажу вух також включають поглажування, розтирання і легкі похлопуваня.

Для поліпшення самопочуття виконуйте розтирання всієї поверхні вух за годинниковою стрілкою та проти неї по 30 разів. Масаж крапки біля основи мочки вуха допоможе позбутися від алергії, налагодити обмін речовин, поліпшити стан при остеохондрозі та артрозі. Натисніть на крапку на видиху відпустіть на вдиху 30 разів.

Практичні рекомендації:

- Якщо втомилися очі, натисніть кілька разів на центр мочки вуха.

- Зніме зубний біль масаж мочки ближче до центра вуха.

- Позбутися від депресії, дратівливості, безсоння можна, якщо щодня масажувати крапку, розташовану за виступаючою частиною вуха навпроти козелка.

- Масаж верхнього краю вух допоможе позбутися від набряків рук і ніг.

- У центральній поглибленій частині вуха знаходяться крапки, відповідальні за всі внутрішні органи. Масаж цієї зони середнім або вказівним пальцем рекомендується, якщо у вас проблеми з нирками, шлунком, печінкою, легенями.

- Якщо у вас щось болить, є універсальна знеболююча крапка, вона перебуває на верхній площині вуха. Щоб легко неї знайти, «складіть» вухо, як би захлопнувши слуховий прохід. Місце згину раковини і буде потрібною крапкою. - Для зміцнення нервової системи допоможе масаж крапки антистресу. Вона знаходиться у трикутній ямці у верхній частині вушної виїмки.

Комплекси коригуючих вправ з гімнастичною палицею при порушеннях постави. Підготувала вчитель-реабілітолог ІРЦ ЮМР Гришина Ірина Олександрівна.

Гімнастичну палицю зазначену у даному комплексі вправ можна замінити будь-яким іншим схожим предметом, наприклад - держаком або тим, що маєте. Також потрібен килимок для туризму, або фітнесу.

Пам'ятайте!
1. Починати виконувати фізичні вправи треба до вживання їжі та не раніше ніж через 2, а краще 4 години після вживання.
2. Всі фізичні навантаження виконуйте при гарному самопочутті, та при відсутності підвищеної температури та погіршення здоров'я.
3. Вправи виконуйте в провітреному приміщенні, без протягів, з температурою повітря не вище 20 С та не нижче 16 С, за можливості на свіжому повітрі.
4. Виконувати основний комплекс вправ починайте лише після розминки, добре розігрівши м'язи та зв'язки для уникнення травматизму.
5. Лише систематичні заняття дадуть позитивний результат!
Вправи стоячи.
Кожну вправу виконувати 1-2 хв., або зазначену у вправі кількість раз.
Вихідне положення (В.п.) - положення тіла при виконанні вправи.
1. Крокування на місці. В.п.: ноги разом, руки з палицею зігнуті в ліктях за спиною. Крокування на місці у вільному темпі. Дихання вільне, ритмічне.
2. Підйом навшпиньки. В.п.: ноги разом, руки з палицею внизу перед собою. Вдих - піднятись навшпиньки, руки з палицею вгору, видих - опуститись у В.п.
3. Біг на місці з високим підніманням колін, прямі руки з палицею перед собою. Темп довільний, дихання ритмічне.
4. Біг на місці з торканням п'ятами сідниць, руки з палицею за головою на плечах. Темп довільний, дихання ритмічне.
5. В.п. - стоячи, ноги на ширині стопи, руки опущені вздовж тулуба тримають гімнастичну палицю хватом зверху. Раз - на вдих - піднімаємо прямі руки з гімнастичною палицею вгору, одночасно одну ногу відставляємо на носок назад. Два - на видих- руки опускаємо вниз, ногу повертаємо у в.п. Три, чотири - те саме іншою ногою. Повторити 12-16 раз (по 6-8 раз на кожну ногу).
6. В.п. - ноги на ширині стопи, руки з палицею перед собою внизу. На вдих - руки з палицею піднімаємо на рівень плечей та одночасно з підйомом рук здійснюємо підйом ноги, зігнутої у коліні під кутом 90 градусів, вперед. На видих повертаємося у в.п. Те саме іншою ногою. Вправу виконуємо чергуючи ноги 12- 16 раз (по 6-8 раз кожною ногою).
7. В.п.- як у вправі №6. Здійснюємо повороти руками з утримуванням гімнастичної палиці вправо-вліво. Кількість виконання 16 раз (8 - вправо, та 8 - вліво).
8. Присідання. В.п. - стоячи, ноги на ширині стопи, руки за головою, палиця на плечах. Присідати на видих, під час присідання п'яти не відривати, коліна в середину не зводити. Присісти - гімнастичну палицю вперед перед собою, встати гімнастичну палицю на плечі. Починати з 8-10 раз, поступово доводячи до 16-20 раз.

Вправи лежачи


В.п.- лежачи на животі. Кожну вправу виконуємо 10-12 раз.
1. В.п. лягти на живіт , голову опустити, торкаючись килимка, руки з палицею вгорі, ноги разом, тіло розслабити. Витягуємо руки з палицею вгору, а ноги витягуємо вниз (рахуємо до 10), розслабляємось.
2. В.п. те саме що у впр.1. На раз - підняти руки з палицею, голову і ноги одночасно вгору (порахувати до 10). На два - вернутись у в.п., розслабитись.
3. В.п. те саме що у впр.2. На раз - підняти руки з палицею, голову і праву ногу одночасно вгору (порахувати до 10). На два - вернутись у в.п., розслабитись. Три, чотири - те саме лівою ногою.
4. В.п. те саме що у впр.3. Гойдалка лежачи на животі. Раз - одночасно підняти руки з палицею, голову і ноги вгору, погойдатися вперед-назад (порахувати до 10). На два - вернутись у в.п., розслабитись.
5. В.п. - лягти на спину. Ноги п'ятами притиснути до підлоги, носки витягнути, руки з палицею вгорі на килимку. Раз - прямі ноги підняти вгору одночасно з руками, торкнутися гімнастичною палицею носочків ніг (порахувати до 10). Два - повернутись у в.п., розслабитись.
6. Вправу виконуємо аналогічно до попередньої але здійснюємо підйом однієї випрямленої ноги. При виконанні чергувати ноги.
7. В.п. - лежачи на спині. Гойдалка лежачи на спині. Зігнути ноги у колінах, підтягнути до живота, обхопити їх гімнастичною палкою та здійснювати перекати на спині вперед - назад. Вправу бажано виконувати на підлозі на килимку, але якщо є неприємні відчуття то можна використовувати туристичній килимок або килимок для фітнесу.
8. Виконуємо вправу «Гойдалка лежачи на спині», але здійснюємо перекати зі сторони в сторону вправо - вліво.
Вправи на релаксацію.
Лягти на спину, руки опустити вздовж тулуба, повністю розслабитися, заплющити очі, уявити себе у приємному місці (в лісі, на морі), усміхатися, дихати вільно. На видих втягувати живіт. Розплющити очі, повільно підняти руки вгору, опустити. Повільно підняти голову та опустити її, потім підняти голову та руки, опустити, потім підняти повільно голову, плечі і руки на видих - сісти, випрямити спину, підняти руки вгору та потягнутися руками вгору на вдих. Опустити руки та поставити їх назад, не згинаючи в ліктях. Знову потягнутися витягуючи хребет, порахувати до 10, розслабитися і повільно піднятися.

На цьому виконання корекційних вправ завершено. Будьте здорові!

            Комплекс вправ з скакалкою або мотузкою.

Цей комплекс можна виконувати як ранкову гімнастику та як коригуючий.

Для виконання вправ вам знадобиться скакалка або мотузка за розміром скакалки. Як вірно підібрати довжину скакалки, мотузки? Найкращою вважається довжина, коли ви стаєте ногами на середину скакалки (мотузки), натягуєте її, ваші руки знаходяться на рівні талії.

Всі вправи виконуємо з вихідного положення (в.п.) стоячи, ноги разом 12 - 16 раз. Перед виконанням вправ виконати ходьбу на місці 2-3 хвилини.

Вправа 1. В.п. - стати рівно, ноги разом, руки з скакалкою, складеною в четверо опущені вниз. Раз - піднятися на носки, руки вперед (вдих). Два - прийняти в.п. (видих).

Вправа 2. В.п. - те саме що впр.1. Раз - руки з скакалкою вгору, два - нахил вправо, три - нахил вліво, чотири - в.п.

Вправа 3. В.п. - стати рівно, ноги разом, руки з скакалкою вчетверо за спиною внизу. Раз - нахил вперед-вниз (вдих), руки з скакалкою за колінами (ноги в колінах не згинати, спина рівна). Два - піднятися к в.п.(видих).

Вправа 4. В.п. - стати рівно, ноги разом на середину скакалки. Натягнути скакалку та виконувати перекати з п'яток на носки.

Вправа 5. Те саме, що у впр.4. Раз - присісти , руки утримують скакалку в натяжінні (вдих). Два - в.п.(видих).

Вправа 6. В.п. - стати рівно, ноги разом на середині скакалки. Натягнути скакалку руками. Раз - підняти праву ногу назад-вгору, корпус трохи вперед, прогнути спину (вдих). Два - в.п. (видих). Три, чотири - те саме лівою ногою.

Вправа 7. В.п. - стати рівно, ноги разом, руки внизу. Покласти скакалку перед собою. Виконати 12 стрибків через скакалку вперед-назад.

По закінченні виконання всіх вправ зробити 12 глибоких вдихів та видихів.

Цей комплекс допоможе вашій дитині розвивати координацію та рівновагу.

Комплекс підготувала вчитель-реабілітолог ІРЦ ЮМР Гришина І.О.


 Комплекс загальнорозвиваючих вправ без предметів на місці


1. В. п.- основна стійка. 1 - крок лівою (правою) ногою в сторону, ру­ки в сторони, прогнутися (вдих); 2 - в. п. «видих». Те саме іншою ногою. Повторити 4-6 разів.

2. В. п. стійка, ноги нарізно, руки на пояс, 1 - поворот тулуба ліворуч, руки в сторони; 2 - в. п.; 3 - нахил уперед, руками торкнути­ся підлоги (ноги не згинати); 4 - в. п. Те саме в інший бік. Дихати довільно. Повторити 3-4 рази в кожний бік.

3. В. п.- упор, стоячи на колінах. 1 - ліву (праву) руку вгору, праву (ліву) ногу назад, прогнутись (вдих); 2 - в. п. (видих). Те саме ін­шою ногою. Повторити 5-7 разів кожною ногою.

4. В. п.- упор лежачи. 1 - зігнути ногу, підняти назад (видих); 2 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити 4-6 разів.

5. В. п. - упор, лежачи боком, упор у підлогу лівою рукою (праву на пояс).
1 - віднести вбік праву ногу; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. Дихати довільно.
Повторити 3-5 разів кожною ногою.

6. В. п. - основна стійка. 1 - руки за пояс, ліву ногу зігнути вперед (видих); 2 - опустити ногу, руки в сторони (вдих); 3 - зігнути ногу вперед, руки на пояс (видих); 4 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити 5-6 разів кожною ногою.

7. В. п. - упор позаду, сидячи. 1 - зігнути ноги, підтягнувши коліна до грудей; 2 - випростати коліна вгору; 3 - зігнути ноги; 4 - в. п, Дихати довільно. Повторити 8-10 разів.

8. В. п.- лежачи на спині, руки вздовж тулуба. 1 - зігнути ноги, під­тягнувши коліна до грудей; 2-3 - рухи велосипедистів; 4 - в. п. Дихати довільно. .Повторити 6-8 разів. Вправу можна виконувати в стійці на лопатках.

9.В. п.- стійка, ноги нарізно, руки на пояс. 1 - присісти на лівій нозі, праву випростати в сторону на носок, руки вперед (видих); 2 - в. п. Те саме в інший бік. Повторити 5-7 разів у кожний бік.

10. В. п.- стійка, ноги нарізно, руки в сторони. 1 - мах лівою ногою праворуч, руки ліворуч; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. Дихати довільно. Повторити 4-6 разів кожною ногою.

11. В. п.- основна стійка, руки за голову. 1-2 - підскоки на лівій нозі; 3-4 - підскоки на правій. Дихати довільно. Повторити 5-8 разів на кожній нозі.

            Рання діагностика розладів аутичного                     спектру у дітей



     

                        Правила безпеки життєдіяльності під час літнього відпочинку.

Літо - прекрасна пора, коли стовпчики термометрів показують понад 25 градусів. Вода в річках, озерах, водоймах і морі поступово прогрівається і відкривається пляжний сезон. А це означає, що не буде зайвим ще раз обговорити всі правила поведінки на воді для дітей, адже саме вони найчастіше наражаються на небезпеку.

НЕБЕЗПЕКА НА ВОДІ: ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ

Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок біля водойм, озер і на морі приносив тільки користь і позитивні емоції, необхідно знати правила поведінки на воді для дітей влітку і обов'язково провести з ними профілактичну бесіду. Слід розповісти їм, до яких наслідків можуть привести нехтування порадами дорослих і власна неуважність та безпечність.

У першу чергу дітей слід попередити, що:

  • Купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів і рятувальників, заборонено;
  • Наближатися близько до води і заходити в неї можна тільки під наглядом дорослих;
  • У тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, так як це може призвести до сумних наслідків;
  • Запливати за буйки, навіть якщо дорослі знаходяться поблизу, не можна;
  • Слід бути акуратним у воді і не плавати на глибину, понад зріст дитини;
  • У малознайомих місцях пірнати та плавати також суворо забороняється, так як це може призвести до травм.

Правила поведінки на воді для дітей створені не просто так і про це повинні знати кожна дитина і її батьки. Дотримання цих правил - це запорука здорового і безпечного відпочинку. Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками, так як тільки вони несуть повну відповідальність за здоров'я і життя їхньої дитини.

ЩО ПОВИННІ ЗНАТИ БАТЬКИ ПРО КУПАННЯ ДИТИНИ

Не тільки дитина повинна знати правила безпечної поведінки на воді для дітей. Кожен дорослий також повинен бути ознайомлений з ними і не допускати до водойм своїх чад у разі:

  • Підвищеної температури у дитини;
  • На шкіряних покривах дитини спостерігається алергічний висип, гнійничкові освіти, відкриті рани (в даному випадку купання може спровокувати проникнення інфекції в середину організму);
  • Дитина щільно поїла (після трапези має пройти мінімум півгодини).

Крім того, пам'ятка поведінки на воді для дітей також включає безпечний час перебування в водоймах. Якщо вода тепла, то можна купатися близько 30 хвилин, не більше, якщо прохолодна - 5-7 хвилин. Це допоможе уникнути переохолодження тіла і можливих наслідків цього.

Відпочинок біля водойм, озер і на морі - це не тільки користь, але і велика небезпека. Тому безпеку дітей на воді в літній період повинні дотримуватися як ніколи.

ЯКІ ЩЕ ІСНУЮТЬ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ ДЛЯ ДІТЕЙ

Кожні батьки повинні забезпечити безпеку на воді для дітей. Тому вони заздалегідь повинні проінформувати їх про те, що не можна:

  • Стрибати у воду з вишок і інших будь-яких підвищень;
  • Спонтанно пірнати і хапати когось за руки і ноги, так як це може призвести до нещасного випадку і нанесення численних травм жартівнику;
  • Купатися на плавзасобах в разі їх пошкодження, наявності шторму і хвиль, при сильному вітрі, зливі;
  • Купатися та довго перебувати на сонці в спекотні дні без головних уборів, це може привести до сонячного удару.

Обговорювати правила безпеки на воді з дитиною необхідно заздалегідь - за 1-2 дні до відвідування водойми, а не під час відправлення. Так як дитина, відправляючись купатися на море, як правило, знаходиться в сильному емоційному збудженні і може не запам'ятати всю необхідну інформацію.

ДИТИНА НАКОВТАЛАСЯ ВОДИ - ЩО РОБИТИ?

У разі якщо ви проінформували свою дитину про правила безпеки на воді для дітей, але вона знехтувала ними і під час ігор наковталася багато води, то слід спочатку заспокоїти дитину, винести з води, дати трохи часу їй, щоб вона добре відкашлялася, а після обов'язково потрібно дати теплої води (наприклад, чай).

Не можна в цей момент сварити дитину і починати заново розповідати про техніку безпеки на воді, так як це може викликати у неї сильне хвилювання, яке в свою чергу може стати причиною психічного розладу. Наприклад, у дитини може розвинутися страх перед водою.

Правила поведінки на воді для дітей - пам'ятка для дорослих. Вони також повинні їх дотримуватися. По-перше, це необхідно для того, щоб не показувати поганий приклад дітям, по-друге, щоб зберегти своє здоров'я і життя.

У ВУХО ПОТРАПИЛА ВОДА - ПОСЛІДОВНІ ДІЇ

Безпечна поведінка на воді для дітей - це, перш за все, попередження нещасних випадків. При пірнанні в вухо може потрапити вода і викликати серйозні ускладнення слуху. Тому, якщо дитині у вухо потрапила вода, не слід змушувати її стрибати на одній нозі. Цей метод не завжди приносить позитивні результати.

А потрібно:

  • Заборонити дитині пірнати;
  • Покласти невеликий шматочок сухої і чистої вати в вушний отвір, в який потрапила вода;
  • Покласти дитину на бік із закладеним вухом так, щоб воно прилягало до подушки (скрученого рушника чи ковдри), а не навпаки. Це посприяє швидкому і безпечному витіканню води.

У разі якщо дитина скаржиться на сильний пульсуючий біль у вусі, не варто відкладати візит до фахівця, так як такі симптоми є ознакою розвитку запальних процесів, які можуть спричинити собою погіршення слуху.

І запам'ятайте, вода не така вже й безпечна, як здається на перший погляд. Вона може заподіяти багато шкоди, особливо, якщо з нею поводитися не уважно. Саме тому дуже важливим є дотримання техніки безпеки на воді для дітей.

Безпека дітей на воді в літній період лягає повністю на плечі їх батьків. Вони повинні ретельно стежити за своїми дітьми, де б вони не знаходилися - будь-то знайомі місця, чи ні!

Ваш заголовок

Підготовка руки до письма, розвиток дрібної моторики дуже важлива складова частина підготовки дитини до школи. Рекомендую вам декілька цікавих вправ та завдань. 

Як навчити дитину зав'язувати шнурки?

Починати треба з ознайомлення дитини з шнурівкою. Для цього потрібно взяти шаблон для шнурівки та шнурок. Спочатку ви допомагаєте дитині шнурувати,  пізніше вона робить це сама. Коли дитина впевнено та самостійно шнурує шаблони переходьте до складніших завдань. Спочатку навчіть на шаблоні чобітка шнурівці навхрест з в'язанням вузлика і лише потім зав'язувати бантик.

Як підготувати дитину до шкільного життя?

Сутність готовності дитини до школи.

Спеціальні вміння та навички:

• розвиток мовлення - зв'язне мовлення, лексичний і граматичний лад мовлення, звукова культура мовлення, навички фонематичного та звукобуквенного аналізу тощо;

• розвиток елементарних математичних уявлень - орієнтування на сенсорні ознаки предметів (колір, форму та величину); просторові та часові уявлення; перцептивні дії на рівні зорового зіставлення; кількісні уявлення та навички рахунку;

• сформованість передумов до навчальної діяльності - інтерес до навчання й окремих навчальних умінь і навичок: планування, організації та контролю дій і діяльності в цілому.

Психологічна готовність до шкільного навчання.

Сукупність морфофізіологічних і психологічних особливостей дитини старшого дошкільного віку, що забезпечує успішний перехід до систематично організованого шкільного навчання.

Психологічна готовність охоплює:

• інтелектуальну готовність;

• особистісну готовність - емоційну, мотиваційну, вольову;

• соціальну готовність - комунікативну.

Компоненти та критерії готовності дитини до школи.

Психофізіологічний компонент

Стан фізіологічного розвитку:

•зріст-має бути не менше 110 см;

•наявність постійних зубів;

•задовільний стан здоров′я;

•розвиток усіх фізіологічних процесів.

Здатність:

•пройти 10 кроків без підтримки по рівній лінії чи бордюру;

•спуститися по сходах двома ногами по черзі;

•підкинути та зловити м'яч однією рукою;

•самостійно їсти, одягатися та ходити в туалет. 

Продовження публікації на сторінці психолога Карнадуд А.В.

Розвиток координації та рівноваги.

Всім відомо, що координація рухів та утримання рівноваги пов'язано з роботою головного мозку людини. Тому розвивати ці фізичні якості потрібно з народження до 18-20 років. Починати з сидіння, повзання, ходьби, підскоків, стрибків, висів, лазіння, перелізання, ходьби та бігу по підвищеній опорі, бордюру, канату. Далі: катання на самокатах, беговелах, велосипедах, роліках, ковзанах, т.і. Різні види стрибків: зі скакалкою; на одній , двох ногах, поперемінно; через невеликі предмети, перепони; у висоту та довжину; на батуті, балансирі... Вправи починають виконувати з самих простих і поступово ускладнюють та збільшують кількість повторів. Під час кожної прогулянки і дома можна розвивати ці важливі для дитини та людини якості.

                                                              Сенсорна інтеграція і сенсорні ігри

  Сенсорні ігри важлива складова розвитку дітей.

Види сенсорних ігор:

  • з кольором.

Малювання фарбами на папері, камінчиках, склі, тканині. Це дозволить задіяти не лише зорові відчуття, але й тактильні. Розфарбувати воду і таким чином вивчати кольори. А щоб було ефектніше, додати трохи мила чи шампуню і отримати кольорову піну.

  • з водою.

Вода дуже позитивно впливає на емоційний стан, допомагає розслабитись. Варіантів для ігор є безліч: переливання води по різних посудинах, створення фонтану, поставивши руку під струмінь води, ігри з лійками та інші.

А якщо задіяти і підключити фантазію, то ванна, або миска «перетвориться» на озеро, море та й навіть океан.

  • з крупами та іншими природними матеріалами.

Такі ігри чудово розвивають дрібну моторику рук, що допоможе розвитку мови.

Створення сенсорних коробок, де будуть задіяні не лише природні матеріали, а й улюблені іграшки дитини. Це можуть бути невеличкі машинки, фігурки з конструктора. Вирізання аплікацій, малювання на манці, піску. Під час заняття з сипучими матеріалами буде зручно використати спеціальний стіл з підсвіткою, який точно зацікавить дитину і скоротить ваш час на прибирання. А можна скористатись і простою картонною коробкою чи мискою.

  • з світлом і тінями.

Використовуючи лампу, ліхтарик чи свічку створимо справжній театр тіней на стіні. За допомогою дзеркала пограємось з сонячними зайчиками.

  • рольові ігри

Такі ігри добре розвивають соціальні навички. Граючись, дитина не тільки уявляє себе в іншому образі, а й приміряє на себе інші відчуття та емоції.

У грі можна зробити те, що страшно в реальному світі. Так, копіювання лікаря, продавця, вчителя дозволить адаптуватись до певної ситуації в соціумі. А також допоможе здружитись з іншими дітками роблячи щось разом. Зробивши з картону будиночок можна розіграти будь яку казку, або історію.

  • рухливі ігри

Стрибки, кидання та набивання м'яча, бадмінтон, музичні руханки з плесканням в долоні. Повторення рухів тварин та інше. Це все спрямовано на розвиток, розтяжку та зміцнення м'язів, відчуття рівноваги. Проста зарядка стане цікавішою і веселішою, якщо її робити на балансирі, або підвищенні. Також можна використовувати різноманітні тренажери. Важливо пам'ятати, що під час рухливих ігор потрібно регулювати фізичне навантаження та контролювати зовнішні ознаки втоми.

Якщо ігри будуть супроводжуватись ритмічними віршиками-забавлянками чи дитячими піснями, дітям буде веселіше і цікавіше це також допоможе привернути і втримати увагу.

Йога для дітей: вправи в малюнках для найменших.

Йога - чудовий вибір для батьків, які хочуть призвичаїти малюка до занять спортом або інших видів корисної активності. Однак, як зацікавити дитину цими вправами, знають не всі, адже на заняттях із дорослими їй може бути нудно. До того ж, якщо постійно стежити за малюком, буде складно сконцентруватися на правильному диханні й техніці виконання вправ. Тож вам стане в пригоді йога в малюнках - дитині буде цікаво дивитися на яскраві ілюстрації та повторювати рухи.

За цими малюнками, під чітким керівництвом дорослих, малюк зможе опанувати ази йоги. У кожній позі треба затриматися на 3 - 4 вдихи-видихи.

1. Крендель

Всядьтеся рівненько, схрестивши ніжки.

Одну руку покладіть на протилежне коліно.

Іншу руку витягніть за собою, обіпріться нею об підлогу і глибоко вдихніть.

Потім поміняйте руки.

2. Спокій

Сядьте, схрестивши ноги.

Випряміть спину.

Покладіть руки на коліна долонями вгору.

Спокійно дихайте.

3. Літачок

Ляжте на живіт.

Підніміть груди, руки і ноги.

Дихайте глибоко.

4. Кобра

Ляжте на живіт.

Зіпріться на зігнуті лікті.

Повільно підніміть груди.

Лікті повинні бути під грудьми, а ноги - випрямлені.

5. Слоник

Станьте рівно.

Нахиліться вперед.

Стуліть руки.

Починайте похитувати руками, як слоненя хоботом.

6. Чортик із коробочки

Сядьте прямо.

Коліна підтягніть до грудей.

Обхопіть коліна руками.

Голову покладіть на коліна.

Видихніть.

Вдихніть і підніміть голову.

7. Видра

Ляжте на живіт.

Витягніть руки перед собою.

Повільно підніміть голову і груди.

Випряміть руки.

8. Йога

Станьте прямо.

Ступні рівно - на підлозі.

Повільно підніміть руки над головою, щоб тіло утворило букву "Y".

Дихайте глибоко.

9. Лев

Сядьте на свої п'яти.

Доторкніться грудною кліткою до стегон.

Вдихніть і видихніть.

Подайте тіло вперед і заричіть, як лев.


10. Устриця

Сядьте прямо.

Стопи зведіть разом.

Покладіть руки під коліна, ліктями доторкніться підлоги.

Вдихніть, видихніть.

Повільно торкніться ступень головою.

11. Вулкан

Станьте прямо.

Ноги на ширині плечей.

Складіть долоні на рівні грудей.

Вдихніть.

Виштовхніть руки вгору.

Видихніть.

Розведіть руки в сторони і поверніть у центр.

12. Орел

Станьте рівно.

Злегка зігніть коліна.

Поставте ліву ногу на праву.

Схрестіть руки так, щоб права рука накривала ліву.

Вдихніть, видихніть.

Поміняйте руки і ноги місцями.

© 2020 ІРЦ ЮМР, Одеська область, м. Южне, проспект Григоріївського Десанту,26-а
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати